Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
5
6
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest Athletics, Buffalo, Eastview, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest Athletics, Buffalo, Eastview, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest Athletics, Buffalo, Eastview, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest Athletics, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Willmar, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Cross Country: Boys JV Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) 9:30 am
Cross Country: Boys JV Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) @ Round Lake Park Stadium
Sep 15 @ 9:30 am – 9:30 am
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) 9:30 am
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) @ Round Lake Park Stadium
Sep 15 @ 9:30 am – 9:30 am
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata Comments: 54th Annual Metro Invitational
Cross Country: Girls JV Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) 9:30 am
Cross Country: Girls JV Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) @ Round Lake Park Stadium
Sep 15 @ 9:30 am – 9:30 am
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) 9:30 am
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata (Away) @ Round Lake Park Stadium
Sep 15 @ 9:30 am – 9:30 am
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie, Champlin Park, Chanhassen, Edina, Maple Grove Sr., Roseville, Wayzata
16
17
18
Cross Country: Boys JV Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer (Away) 3:30 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer (Away) @ Waconia-Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer (Away) 3:30 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer (Away) @ Waconia-Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer
Cross Country: Girls JV Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer, Chanhassen (Away) 3:30 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer, Chanhassen (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer, Chanhassen
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer, Chanhassen (Away) 3:30 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer, Chanhassen (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia, Belle Plaine, Buffalo, Chaska, Dassel-Cokato, Delano, Glencoe-Silver Lake, Heritage Christian Academy, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Watertown-Mayer, Chanhassen
19
20
21
22
23
24
25
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 4:25 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:25 pm – 4:25 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy,[...]
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:25 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:25 pm – 4:25 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna,[...]
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:50 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:50 pm – 4:50 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy,[...]
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:50 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:50 pm – 4:50 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy,[...]
26
27
28
29
30